Ministranckie rozgrywki dekanatu radziechowskiego w piłce nożnej

W sobotę, 20 maja 2017r. na boisku LKS „Magura” w Bystrej spotkali się ministranci i lektorzy młodsi naszego dekanatu, aby rozegrać tradycyjny turniej piłkarski. Zgłosiły się drużyny z ze szkół podstawowych z Leśnej, Ostrego-Twardorzeczki, Juszczyny i Wieprza oraz lektorzy młodsi z Ostrego-Twardorzeczki i Juszczyny. Przy pięknej pogodzie i obecności kibiców okazało się, iż najlepiej w piłkę nożną grają drużyny ministrantów z Leśnej i lektorów młodszych z Ostrego-Twardorzeczki. Zespoły te awansowały do rozgrywek diecezjalnych, które odbędą się w Dankowicach, 10 czerwca br.

Dziękujemy serdecznie p. Jerzemu Pawlusowi za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów oraz sędziowanie meczy. Dziękujemy p. Sebastianowi Bysko, prezesowi LKS „Magura” za życzliwość i udostępnienie obiektu. Podziękowania składamy p. Jerzemu Kani oraz p. Wojciechowi Howańcowi za sędziowanie zawodów. Dziękujemy również p. Krystynie Caputa za opiekę medyczną, kibicowanie oraz uśmiech i życzliwość. Za okazaną pomoc dziękujemy również p. Grzegorzowi Grochowalskiemu. Dziękujemy także p. Andrzejowi Biegunowi za okazaną pomoc w zorganizowaniu wody dla zawodników.

Na zakończenie słowa wdzięczności kierujemy do opiekunów ministrantów – księży proboszczów i wikariuszy naszego dekanatu oraz rodziców.

Gorąco zachęcamy do okazywania wszelkiej pomocy grupie ministranckiej w naszej parafii.

Zapraszamy do udziału w corocznej Spartakiadzie lekkoatletycznej służby liturgicznej naszej diecezji w Zabrzegu, 6 czerwca.

Ks. Ireneusz Kurkowski, duszpasterz służby liturgicznej dekanatu radziechowskiego.