OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 20 SIERPNIA

Dożynki parafialne
Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 3 września podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Prosimy o liczne zaangażowanie całej parafii i wszystkich grup, abyśmy jak najliczniej podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.
1. Dzisiaj 20 niedziela zwykła. Po Sumie błogosławieństwo dzieci. Pod chórem w dniu dzisiejszym członkowie Stowarzyszenia Dzieci Serc sprzedają zeszyty z okładkami Pileckiego, Nila, Inki, czy Żołnierzy Wyklętych - jest to akcja Wychowaj Patriotę.
2. Msze Św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w piątek o godz. 6.30, w środę i w sobotę o godz. 17.00.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Osoby obchodzące we wrześniu jubileusz małżeństwa, prosimy o kontakt z kapłanami i zamówienie intencji. W intencji tych Jubilatów będzie odprawiona Msza Św. w sobotę 2 września o godz. 17.00.
5. Rozpoczynamy w naszej parafii po raz drugi akcję „Tornister pełen uśmiechu”. Osoby dobrej woli, które chciałyby pomóc dzieciom z rodzin wielodzietnych lub o niższych dochodach, prosimy o zabranie tornistra z zakrystii i wypełnienie go zakupionymi przez siebie przyborami szkolnymi. Tornistry wypełnione przyborami prosimy przynieść do kościoła do ostatniej niedzieli sierpnia przed ołtarz Matki Bożej nieustającej Pomocy.

POMAGAMY RODZINIE CHRZEŚCIJAN W OGARNIĘTEJ WOJNĄ SYRII
Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, KEP i Caritas nasza parafia pomaga rodzinie chrześcijan w ogarniętej wojną Syrii. 14 marca br. ks. proboszcz Jerzy Matura wpłacił  na rodzinę z Aleppo. Ofiary na pomoc dla tej rodziny można złożyć do skarbony obok świecznika wotywnego lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem SYRIA. Rodzina z Syrii otrzymuje z naszej parafii pomoc przez 6 miesięcy. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary!
PRZEDSTAWIAMY RODZINĘ Z ALEPPO, KTÓREJ POMAGAMY:
Nader Hanna Isshak â Syria
Nader Hanna Isshak ma 50 lat i mieszka w Aleppo ze swoją żoną Rita Joseph Kardousle, która ma 45 lat. Mają dwójkę dzieci: Hanna 9 lat i Myriam 7 lat. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego,
aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
Drogi Darczyńco Programu Rodzina Rodzinie
4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. Z wyjazdu powstała przejmująca videorelacja, którą możesz obejrzeć na kanale YouTube Caritas Polska <https://youtu.be/9mMFvQbdi48>.
Szanowny Darczyńco! Po spotkaniu z rodzinami z Aleppo, składamy serdeczne podziękowania i zapewniamy, że Twoje wsparcie przywraca godność konkretnej rodzinie poszkodowanej w wojnie. Ta pomoc ratuje im teraz życie, bo w Aleppo nie ma pracy ani możliwości jej znalezienia. Rodziny proszą nas, by jeszcze kontynuować pomoc. Wspólnoty syryjskie w Aleppo wdzięczne za pomoc modlą się za Ciebie, my jako zespół Caritas Polska dołączamy do tej modlitwy.
Rzecznik prasowy Caritas Polska

Duszpasterstwo Trzeźwości w naszej parafii
W naszej parafii zostało powołane Duszpasterstwo Trzeźwości dla osób uzależnionych, jak i poszkodowanych przez chorobę alkoholową. Osoby, które chciałyby zasięgnąć porady, proszone są o kontakt z księdzem proboszczem w zakrystii w każdą niedzielę po każdej Mszy Św. w celu ustalenia terminu spotkania. Zapraszamy do skorzystania z porad!

ZBIERAMY PLASTIKOWE ZAKRĘTKI
Dziękujemy tym Parafianom, którzy przynieśli plastikowe zakrętki. Zakrętki zbierane są przez cały rok i przekazywane na leczenie Krystiana Podgórca z Żywca. Zakrętki prosimy zostawiać obok stolika w czasopismami pod chórem. Bóg zapłać!