OGŁOSZENIA NA NIEDZIELĘ 25 CZERWCA
1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła.
2. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku po Mszy Św. o godz. 17.00.
3. W środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 19.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze (czyli na działalność charytatywną papieża).
5. Osoby obchodzące w lipcu jubileusz małżeństwa, prosimy o zamówienie intencji. W intencji tych Jubilatów będzie sprawowana Msza Św. w sobotę 1 lipca o godz. 17.00.
6. W sobotę po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Prosimy wiernych o liczne uczestnictwo w nabożeństwie. Trzy kolejne Koła Różańcowe prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej podczas tego nabożeństwa:
KOŁO RÓŻAŃCOWE NR 10
PATRON: Św. Agata
KOŁO RÓŻAŃCOWE NR 11
PATRON: Św. Karol Boromeusz
KOŁO RÓŻAŃCOWE NR 12
PATRON: Św. Faustyna Kowalska
7. W lipcu odwiedziny chorych przeniesione z pierwszej soboty na drugą sobotę miesiąca ze względu na uroczystości koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia–Kazimierzowskiej w Rajczy.
8. W przyszłą niedzielę zapraszamy Róże Różańcowe wraz z zelatorami na Mszę Św. na godz. 7.30 oraz na naukę i wspólne odmówienie dziesiątki Różańca.
9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii

POMAGAMY RODZINIE CHRZEŚCIJAN W OGARNIĘTEJ WOJNĄ SYRII
Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, KEP i Caritas nasza parafia pomaga rodzinie chrześcijan w ogarniętej wojną Syrii. 14 marca br. ks. proboszcz Jerzy Matura wpłacił  na rodzinę z Aleppo. Ofiary na pomoc dla tej rodziny można złożyć do skarbony obok świecznika wotywnego lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem SYRIA. Rodzina z Syrii otrzymuje z naszej parafii pomoc przez 6 miesięcy. Bóg zapłać za składane na ten cel ofiary!
PRZEDSTAWIAMY RODZINĘ Z ALEPPO, KTÓREJ POMAGAMY:
Nader Hanna Isshak â Syria
Nader Hanna Isshak ma 50 lat i mieszka w Aleppo ze swoją żoną Rita Joseph Kardousle, która ma 45 lat. Mają dwójkę dzieci: Hanna 9 lat i Myriam 7 lat. Są bardzo ubodzy, a wskutek zaostrzonych walk w Aleppo ich problemy się pogłębiają. Wzrost cen żywności sprawia, że realnie grozi im głód. Potrzebują wsparcia finansowego,
aby móc kupić jedzenie, opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania czy dostępem do prądu z prywatnych generatorów.
Drogi Darczyńco Programu Rodzina Rodzinie
4 kwietnia minie pół roku od inauguracji Programu Rodzina Rodzinie. Przedstawiciele Caritas Polska na przełomie lutego i marca odwiedzili Aleppo, poznali wstrząsające losy rodzin syryjskich, spotkali się z tymi, którym na co dzień przyszło żyć w cieniu wojny. Z wyjazdu powstała przejmująca videorelacja, którą możesz obejrzeć na kanale YouTube Caritas Polska <https://youtu.be/9mMFvQbdi48>.
Szanowny Darczyńco! Po spotkaniu z rodzinami z Aleppo, składamy serdeczne podziękowania i zapewniamy, że Twoje wsparcie przywraca godność konkretnej rodzinie poszkodowanej w wojnie. Ta pomoc ratuje im teraz życie, bo w Aleppo nie ma pracy ani możliwości jej znalezienia. Rodziny proszą nas, by jeszcze kontynuować pomoc. Wspólnoty syryjskie w Aleppo wdzięczne za pomoc modlą się za Ciebie, my jako zespół Caritas Polska dołączamy do tej modlitwy.
Rzecznik prasowy Caritas Polska

Duszpasterstwo Trzeźwości w naszej parafii
W naszej parafii zostało powołane Duszpasterstwo Trzeźwości dla osób uzależnionych, jak i poszkodowanych przez chorobę alkoholową. Osoby, które chciałyby zasięgnąć porady, proszone są o kontakt z księdzem proboszczem w zakrystii w każdą niedzielę po każdej Mszy Św. w celu ustalenia terminu spotkania. Zapraszamy do skorzystania z porad!

ZBIERAMY PLASTIKOWE ZAKRĘTKI
Dziękujemy tym Parafianom, którzy przynieśli plastikowe zakrętki. Zakrętki zbierane są przez cały rok i przekazywane na leczenie Krystiana Podgórca z Żywca. Zakrętki prosimy zostawiać obok stolika w czasopismami pod chórem. Bóg zapłać!