Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 8.07.2018 r.
1. Dzisiaj 14 NIEDZIELA ZWYKŁA. Na Sumie chrzest dzieci.
2. Msze Św. w najbliższym tygodniu o godz.:
– poniedziałek, wtorek, czwartek: 6.30
– środa, piątek i sobota: 17.00
– niedziela bez zmian
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 16.30 w Kaplicy pw. MB Fatimskiej na cmentarzu. W kaplicy odmówimy różaniec, następnie w procesji
przejdziemy z figurą MB Fatimskiej w stronę kościoła, po procesji wokół kościoła zostanie odprawiona Msza Św. około godz. 17.00. Po Mszy Św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o liczne przybycie w strojach regionalnych.
5. W przyszłą niedzielę po Sumie błogosławieństwo dzieci.
6. Wyjazd na pielgrzymkę do Warszawy i Rostkowa w dniu jutrzejszym 9 lipca o 4.30 rano z parkingu przy kościele.
7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 15.07.2018 r.
1. Dzisiaj 15 NIEDZIELA ZWYKŁA. Po Sumie błogosławieństwo dzieci.
2. Msze Św. w najbliższym tygodniu o godz.:
– poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 6.30
– środa i sobota: 17.00
– niedziela bez zmian
4. W piątek po Mszy Św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca.
5. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie.

PODARUJ SWOJEMU DZIECKU NAJLEPSZY PREZENT - MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

W naszej parafii powstały 3 Koła Różańcowe „Różaniec Rodziców za Dzieci”
1 Koło Różańcowe pw. Św. Antoniego z Padwy
2 Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Fatimskiej
3 Koło Różańcowe pw. Św. Jana Bosko
Do modlitwy za dzieci włączyło się już 60 osób z naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbyło się 28 lutego w środę po Nowennie. Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Jerzy Matura, mówiąc o znaczeniu modlitwy różańcowej w rodzinach, następnie zostały omówione sprawy organizacyjne.

Różaniec Rodziców za Dzieci to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Już 78511 rodziców na całym świecie modli się codziennie różańcem za swoje dzieci w 3927 kołach różańcowych.
KTO MOŻE MODLIĆ SIĘ W RÓŻAŃCU RODZICÓW?
Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
- oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
- rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
- rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają, - rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni, - rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych
- liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
- wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci – np. wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci,
- wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców,
Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział. Modlitwą rodzice (opiekunowie) mogą otoczyć dzieci jeszcze nienarodzone, a także dzieci dorosłe.