Parafia Nie­po­ka­la­ne­go Serca

Naj­święt­szej Ma­ryi Pan­ny w Wie­przu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA 7 CZERWCA:
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ 24 MAJA 2020 R.  
 
1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Jest to również Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
2. Ministrantów po długiej przerwie prosimy od jutra do służby przy ołtarzu - w maseczkach z zachowaniem zasad sanitarnych.
3. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. W środę po Mszy Św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W sobotę Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli w katedrze diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.

6. W czerwcu w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę kapłan odwiedzi chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
7. W przyszłą niedzielę (31.05.) bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Od każdego dziecka prosimy o
przybycie jednego z rodziców. W najbliższą środę 27 maja podczas Mszy Św. o godz. 17.00 poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom komunijnym z Brzuśnika i z kl. IIIa z
Wieprza, natomiast w następną środę 3 czerwca poświęcenie i wręczenie książeczek dzieciom komunijnym z Bystrej i z kl. IIIb z Wieprza.
 
 
OGŁOSZENIA NA 17 MAJA 2020 R.
Pobierz najnowszą gazetkę parafialną: gazetka na 17 maaj.pdf 
W sobotę 23 maja o godz. 10.00 w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini k/ Krakowa
nasz rodak dk. Stanisław Biegun SDS salwatorianin przyjmie święcenia kapłańskie z rąk J. E. ks. abp Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego.
Otoczmy dk. Stanisława naszą modlitwą w tych ostatnich dniach przygotowań do święceń kapłańskich.
1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje, czyli Dni Krzyżowe. W te trzy dni podczas Mszy Św. o godz. 17.00 będziemy się modlić
- o zasiewy (w poniedziałek),
- o uświęcenie pracy ludzkiej (we wtorek) ,
- za głodujących (w środę).
3. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. W środę po Mszy Św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Od dzisiejszej niedzieli 17 maja w naszym kościele podczas Mszy Św. i nabożeństw mogą przebywać maksymalnie 74 osoby, natomiast w kaplicy na cmentarzu 23. Prosimy w kościele i kaplicy zajmować tylko oznaczone miejsca w ławkach. Między wiernymi musi być zachowana bezpieczna odległość 2m. Rodzina (małżeństwa, rodzice z dziećmi) może siedzieć razem. Prosimy nie przesuwać kartek - oznakowań na ławkach. Do kościoła przychodzimy w maseczkach. Przed wejściem do kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Przed przyjęciem Komunii Św. też można zdezynfekować ręce płynem z dozownika umieszczonego za ławkami z tyłu kościoła. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii. Nadal pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Komunię Św. przyjmujemy na rękę, a na końcu podchodzą osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny. W czasie epidemii w każdą niedzielę sprawowana jest dodatkowa Msza Św. o godz. 19.00. Podczas niedzielnej Mszy Św. o godz. 17.00 jest najmniejsza frekwencja wiernych, dlatego prosimy rozważyć wybór tej Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. w ciągu tygodnia i do przyjmowania Komunii Św. w trwającym obecnie okresie wielkanocnym.
5. W piątek przypada 25 rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II w Bielsku – Białej, Skoczowie i Żywcu. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II.
Zachęcamy z tej okazji do udziału w konkursie oraz do posyłania zdjęć osobistych pamiątek związanych z osobą Ojca Świętego

1. Z okazji 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja, proponujemy udekorowanie okien naszych domów. Może ktoś chciałby się podzielić swoimi wspomnieniami np. z wyboru Karola Wojtyły czy Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Może ktoś chciałby napisać wiersz lub ułożyć modlitwę za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Dzieci mogą wykonać pracę plastyczną na temat pontyfikatu Jana Pawła II. Zdjęcia prac plastycznych i prace literackie do 31 maja br. prosimy przesłać na pocztę parafialną: parafia680@wp.pl
Najciekawsze prace opublikujemy w gazetce, wydrukujemy w kronice parafialnej oraz nagrodzimy po powrocie do normalności, o czym wcześniej poinformujemy. Osoba, która wyśle pracę, równocześnie wyraża zgodę na jej publikację oraz podanie imienia i nazwiska przy ogłoszeniu wyników.
 
2. Proponujemy jeszcze jedną inicjatywę na 100 lecie urodzin Papieża. Na pocztę parafialną: parafia680@wp.pl do końca maja można posyłać zdjęcia swoich pamiątek związanych z osobą Karola Wojtyły, a potem Jana Pawła II. Mogą to być na przykład obrazki, różańce, pamiątki z pielgrzymek papieskich, fotografie itp. Do zdjęcia prosimy dołączyć opis, który następnie pojawi się pod zdjęciem na FB parafialnym. Osoba, która pośle zdjęcie równocześnie wyraża zgodę na publikację zdjęcia oraz nazwisk zamieszczonych w jego opisie.
 
 
 
 OGŁOSZENIA NA 10 MAJA
Pobierz najnowszą gazetkę parafialną: gazeta 10maj.pdf  
1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
2. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy Św. o godz. 17.00. W środę o godz. 16.30 w kościele odmówimy różaniec fatimski, następnie około godz. 17.00 sprawowana
będzie Msza Św.
3. Podczas nabożeństw i Mszy Św. w naszym kościele może przebywać maksymalnie 49 osób, a w kaplicy na cmentarzu 15. Prosimy w kościele i kaplicy zajmować tylko oznaczone miejsca w ławkach. Między wiernymi musi być zachowana bezpieczna odległość 2m. Rodzina (małżeństwa, rodzice z dziećmi) może siedzieć razem. Prosimy nie przesuwać kartek - oznakowań na ławkach. Do kościoła przychodzimy w maseczkach. Przed wejściem do kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Przed przyjęciem Komunii Św. też można zdezynfekować ręce płynem z dozownika umieszczonego za ławkami z tyłu kościoła. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii. Nadal pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Komunię Św. przyjmujemy na rękę, a na końcu podchodzą osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny. W czasie
epidemii w każdą niedzielę sprawowana jest dodatkowa Msza Św. o godz. 19.00. Podczas niedzielnej Mszy Św. o godz. 17.00 jest najmniejsza frekwencja wiernych, dlatego prosimy rozważyć wybór tej Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. w ciągu tygodnia i do przyjmowania Komunii Św. w trwającym obecnie okresie wielkanocnym.
4. Nadal prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii o ustanie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia oraz o osobach zmarłych w skutek zakażenia koranawirusem i ich rodzinach, które przeżywają dramatyczne chwile. Zachęcamy do modlitwy o to, byśmy mogli jak najszybciej powrócić do stanu sprzed epidemii i pełnego uczestnictwa w życiu sakramentalnym Kościoła.
 
 
Ogłoszenia na 3 maja 2020 r.
  Pobierz najnowszą gazetkę parafialną: gazeta na 3 maja.pdf 
1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Prosimy podczas Mszy Św. zajmować tylko oznaczone miejsca w ławkach. Musimy zachować bezpieczną odległość 2m. Rodzina (małżeństwa, rodzice z dziećmi) może siedzieć razem. Prosimy nie przesuwać kartek - oznakowań na ławkach. (Prosimy nie sugerować się napisem „Rezerwacja”
na kartkach rozłożonych na ławkach. Te napisy zostały wydrukowane z myślą na wykorzystanie ich w przyszłości podczas dużych uroczystości). Do kościoła przychodzimy w maseczkach. Przed wejściem do kościoła jest możliwość dezynfekcji rąk. Przed przyjęciem Komunii Św. też można zdezynfekować ręce płynem z dozownika umieszczonego za ławkami z tyłu kościoła. Maksymalnie w naszym kościele może przebywać 49 osób, a w kaplicy na cmentarzu 15. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii.
3. Nadal pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Komunię Św. przyjmujemy na rękę, a na końcu podchodzą osoby, które chcą przyjąć Komunię Św. w sposób tradycyjny. Przypominamy, że w czasie epidemii w każdą niedzielę sprawowana jest dodatkowa Msza Św. o godz. 19.00.
4. W poniedziałek 4 maja wspomnienie Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Módlmy się w tym dniu w intencji strażaków, którzy niosą pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.
5. W piątek 8 maja uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dniu 8 maja pamiętajmy o modlitwie w intencji śp. ks. kan. Stanisława Jani - proboszcza naszej parafii w latach 1983 – 2012.
6. W przyszłą niedzielę na Sumie chrzest. Nauka dla rodziców i chrzestnych została odwołana.

7. Nadal prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii o ustanie pandemii koronawirusa. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny módlmy się do Matki Bożej o ustanie pandemii i o deszcz.

8. Wójt wraz z Radą Gminy informuje, że w kościołach na terenie naszej gminy są do odebrania bezpłatne maseczki dla osób najbardziej potrzebujących.
 
 
1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna obchodzona jako Niedziela Biblijna.
2. Od 20 kwietnia br. w kościele w czasie Mszy Świętej może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła. W naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 49 osób. Do tej liczby nie wliczamy kapłanów. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii, siadamy w wyznaczonych miejsca tak, by zachować bezpieczną odległość. Rodziny mogą siedzieć razem. Prosimy również o zachowanie odległości 2 metrów przy podchodzeniu do przyjęcia Komunii Św.
3. Przypominamy, że do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem, czyli zakładamy maseczki. Nadal pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.
4. W czasie epidemii w każdą niedzielę będzie sprawowana dodatkowa Msza Św. o godz. 19.00.

5. W piątek 1 maja wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się w tym dniu o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, a także pamiętamy o tych, którzy zostali tej pracy pozbawieni szczególnie teraz w czasie pandemii. Na piątek 1 maja Biskup Bielsko – Żywiecki udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
6. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski przeniesiona w tym roku decyzją KEP z 3 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Msze Św. w tym dniu w porządku niedzielnym, czyli o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 15.00, 17.00 i 19.00.

7. W pierwszy piątek i w pierwszą sobotę odwiedziny chorych zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa, a co za tym idzie ryzyko przeniesienia wirusów na osoby starsze i chore.
8. Nadal prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie pandemii koronawirusa. Ponadto Biskup Bielsko – Żywiecki apeluje również o modlitwę o deszcz.
9. Prosimy o wywieszenie flag państwowych z okazji Dnia Flagi (2 maja) i Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

10. Prosimy na bieżąco śledzić zmiany w ogłoszeniach na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Miejmy świadomość tego, że bardzo często wychodzą nowe rozporządzenia odnośnie pandemii koronawirusa, które wnoszą też zmiany w życie religijne, na co nikt z nas nie ma wpływu. Dlatego też niektóre ogłoszenia z naszej gazetki po kilka dniach mogą się okazać już nieaktualne
11. Zachęcamy także do Komunii Świętej duchowej, gdy nie ma możliwości przystąpienia do Komunii nawet poza Mszą. W dalszym ciągu obowiązują zalecenia dotyczące przyjmowania
Komunii Świętej na rękę.
 

DATA I KOMUNII ŚW. W NASZEJ PARAFII
Proponujemy datę I Komunii Św. w naszej parafii na 18 października 2020 r. Sugeruje się, aby w naszej diecezji I Komunia Św odbyła się po wakacjach, jeżeli oczywiście będzie to możliwe. Należy uwzględnić czas na bezpośrednie przygotowanie po powrocie dzieci do szkół oraz obowiązujące ograniczenia. Musimy mieć czas na przygotowanie oprawy liturgicznej, próby w kościele, przypomnienie materiału i przepytanie np. formułki spowiedzi.

Aktualnie I Komunia Św. nie może odbyć się w terminie wiosennym z ważnych powodów:

  1. Zakaz zgromadzeń oraz zachowanie bezpiecznej odległości między osobami w kościele – jedna osoba na 15 m2.

  2. Nieobecność dzieci w szkole, a co za tym idzie niemożliwość przygotowania ich do Sakramentu Pokuty i I Komunii Św.

  3. Niemożliwość przeprowadzenia prób w kościele.

Jednak musimy mieć to na uwadze, że sytuacja epidemiologiczna cały czas ulega zmianie, z dnia na dzień wychodzą nowe rozporządzenia, na co nikt z nas nie ma wpływu. Dlatego też nie możemy przewidzieć sytuacji, jaka będzie w miesiącach jesiennych. Widzimy, że nikt z nas nie ma wpływu na wiele spraw odnośnie terminu i przygotowania I Komunii Św.

Módlmy się o ustanie epidemii, aby we wrześniu udało się przygotować dzieci, a w październiku przed jubileuszem naszej parafii przeprowadzić uroczystość I Komunii Św.

W razie pytań prosimy trójki klasowe o kontakt ze swoimi katechetami.

OGŁOSZENIA NIEDZIELNE 19.04.2020 R.
1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy czas Oktawy wielkanocnej. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym przypada święto patronalne Caritas. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

2. Od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku w kościele, w czasie Mszy Świętej oraz nabożeństw, może przebywać 1 osoba na 15 m2 powierzchni użytkowej kościoła. W naszym kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 49 osób. Do tej liczby nie wliczamy kapłanów.

3. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem, czyli obowiązkowo przychodzimy w maseczkach. Zajmujemy miejsca w ten sposób, aby zachować bezpieczną odległość. Rodzina może siedzieć obok siebie. Nadal pierwszeństwo udziału we Mszy Św. mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną.

4. W czasie epidemii w każdą niedzielę, rozpoczynając już od przyszłej niedzieli 26 kwietnia, będzie sprawowana dodatkowa Msza Św. o godz. 19.00.

5. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna.

6. Nadal prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie epidemii koronawirusa.

 
 
1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako Uroczystości Pańskie,
dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Przypominamy, że w Mszy Św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Do tej liczby nie wliczamy kapłanów.

3. W przyszłą niedzielę oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu oraz rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
4. Nadal prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie epidemii koronawirusa.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy Parafian do udziału w internetowym Konkursie Palm. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie zdjęcia wykonanej przez siebie palmy wyłącznie na pocztę parafialną na adres: parafia680@wp.pl Do zdjęcia prosimy dołączyć tylko imię i nazwisko. Zdjęcie należy nadesłać
do wtorku 7 kwietnia. Osoba, biorąca udział w konkursie, równocześnie wyraża zgodę na publikację w mediach nadesłanego zdjęcia oraz imienia i nazwiska przy ogłoszeniu wyników. Nagrody będą wręczone po ustaniu epidemii.
2. Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 17.00 bez udziału wiernych. Nie będzie adoracji w ciemnicy i Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, który polega na tym, że osoby od 18 do rozpoczęcia 60 roku życia spożywają jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do celebracji Wigilii Paschalnej.
3. Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu – tekst modlitwy w gazetce parafialnej z 5 kwietnia oraz do pobrania na stronie diecezji bielsko-żywieckiej - kliknij ponizej:
https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/wskazania-duszpasterskie-w-diecezji-bielsko-zywieckiej-na-czas-epidemii-26-marca-2020/ 
4. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie procesji rezurekcyjnej, a Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 15.00, 17.00.
5. Wiernych prosimy o uczestnictwo w liturgiach przez środki masowego przekazu. Zachęcamy również do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracjii ucałowania krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.
6. Proponowane teksty modlitw na Triduum Paschalne – do pobrania na stronie diecezji bielsko-żywieckiej - kliknij ponizej:
https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/wskazania-duszpasterskie-w-diecezji-bielsko-zywieckiej-na-czas-epidemii-26-marca-2020/ 
7. Prosimy wszystkich Parafian o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie epidemii koronawirusa.
8. Zwracamy się również z prośbą i liczymy na zrozumienie. Nasza świątynia musi dalej funkcjonować, co wiąże się z pewnymi kosztami, podobnie jak nasze gospodarstwa domowe, które również ponoszą koszty. Nawiedzając nasz kościół, można złożyć ofiarę do skarbony wystawionej przy wejściu do kościoła przed zakrystią. Można też dokonać wpłaty na konto parafii z tytułem przelewu na cele kościelne - numer konta: 67 1020 1390 0000 6102 0464 2007. Przy wejściu do kościoła można też nabyć paschaliki, z których ofiary przeznaczone będą na działalność charytatywną Caritas. Módlmy się również za wszystkie osoby, które w ostatnich tygodniach zostały bez pracy.
 
Dziękujemy wszystkim Parafianom za dostosowanie się do ograniczeń i zaleceń sanitarnych dotyczących m.in. udziału w Mszach św. i pogrzebach.
 
 

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Mszy Św. w kościele może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Do tej liczby nie wliczamy kapłanów. Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi wskazami duszpasterskimi w naszej diecezji na czas epidemii.
2. W czwartek 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Módlmy się przez Jego wstawiennictwo o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii koronawirusa.
3. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę zostały odwołane. Odwołana została spowiedź wielkopostna.
4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Nie będzie organizowanej procesji z palmami.
5. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać tylko telefonicznie. Wyjątkiem jest odbiór jakiegoś zaświadczenia.
 
Szanowni Parafianie!
1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za podporządkowanie się zaleceniom naszego Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, szczególnie tym wszystkim, którzy mają na uwadze zdrowie swoje i innych. Prosimy Was wszystkich o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie epidemii koronawirusa. Módlmy się również przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, których relikwie mamy w naszym kościele. Pamiętajmy w modlitwie o niedawno zmarłym Księdzu Józefie Leśnym. Korzystajmy z transmisji telewizyjnych, radiowych czy internetowych Mszy Św., nabożeństw, rekolekcji. Do naszych okien wystawmy obrazy religijne. Gdyby ktoś chciał nabyć obraz z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego, to prosimy o kontakt w zakrystii.
2. Spowiedź wielkopostna została odwołana zgodnie ze wskazaniami biskupa ordynariusza z 26.03.2020 r.
3. Jednorazowo w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób, nie wliczamy do tej sumy kapłanów. Dotyczy to również pogrzebów, w których udział bierze tylko najbliższa rodzina. W przypadku pogrzebu nie liczymy również osób zatrudnionych z zakładzie pogrzebowym. W Mszach Św. uczestniczą osoby, które zamówiły intencję. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii.
4. Mając na uwadze dobro osób chorych i starszych, które w sposób szczególny są narażone na niekorzystne działanie wirusów, w miesiącu kwietniu nie będzie odwiedzin chorych. W pierwszy piątek odmówmy w naszych domach Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w pierwszą sobotę Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.
5. Kapłani przed rozpoczęciem liturgii oraz przed i po udzieleniu Komunii Świętej dokładnie myją ręce i kierować się zasadami higieny. Korzystajmy z możliwości przyjęcia Komunii Św. na rękę.
6. Pamiętajmy o osobach chorych i samotnych, którym trzeba może pomóc w codziennych czynnościach (zakupy, recepty itp.). Bądźmy odpowiedzialni za naszych sąsiadów. Gdyby jednak zdarzyło się, że jakaś osoba nie może liczyć na pomoc otoczenia, to prosimy zgłosić ten fakt na nowy numer parafialny: 513 795 646 . Na ten numer można zawsze telefonować w celu załatwienia ważnych spraw lub zgłoszenia zaistniałych problemów.
7. Przypominamy, że w parafiach naszej diecezji nie ma organizowanych spotkań formacyjnych wspólnot dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych. Nie ma również ze spotkań o wymiarze między parafialnym i dekanalnym. Odwołane zostały wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym (np. plenerowe Drogi Krzyżowe, Pasje, spotkania, wykłady, dni skupienia), zaplanowane do świąt wielkanocnych.
8. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Powstrzymujemy się również od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Kropielnice nie są napełnione wodą święconą.
9. W każdą niedzielę na stronie parafialnej w zakładce GAZETKA PARAFIALNA DO POBRANIA możemy pobrać aktualną gazetkę parafialną, w której zamieszczone są m.in. ogłoszenia, intencje Mszy św., dyżur w kościele. Aktualne ogłoszenia, również odnośnie Wielkiego Tygodnia, będą zamieszczane na bieżąco na Facebooku parafialnym i na naszej stronie internetowej.
10. Również w ostatnich tygodniach czasowo został wstrzymany kolportaż parafialny wielu ogólnopolskich tygodników katolickich. W związku z czym zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w wersji elektronicznej. Na smartfon, tablet czy komputer można ściągnąć zarówno „Gościa Niedzielnego” jak i „Niedzielę”. Elektroniczne wydanie czasopisma (tzw. ewydanie) to pełna zawartość tekstowa zgodna z papierową wersją gazety, którą możemy otwierać i czytać na komputerach, smartfonach czy tabletach. Dla osób pozostających w domach istnieje możliwość zamówienia prenumeraty kwartalnej drukowanej wersji tygodnika, którą listonosz każdego tygodnia będzie dostarczał bezpośrednio do domu. Aby zamówić wersję drukowaną Niedzieli należy skontaktować się z Działem Kolportażu pod nr tel. (34) 324 36 45 lub mailowo: kolportaz@niedziela.pl
Natomiast prenumeratę „Gościa Niedzielnego”można zamówić pod numerem 32 608 80 83.
11. Zwracamy się również z prośbą i liczymy na zrozumienie. Nasza świątynia musi dalej funkcjonować, co wiąże się z pewnymi kosztami, podobnie jak nasze gospodarstwa domowe, które również ponoszą koszty. Nawiedzając nasz kościół, można złożyć ofiarę do skarbony wystawionej przy wejściu do kościoła przed zakrystią. Można też dokonać wpłaty na konto parafii z tytułem przelewu na cele kościelne
- numer konta: 67 1020 1390 0000 6102 0464 2007.
Przy wejściu do kościoła można też nabyć świece paschaliki, z których ofiary przeznaczone będą na działalność charytatywną Caritas. Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dniach wiele osób nagle zostało bez pracy. Polecamy te osoby Bogu w codziennej modlitwie.
12. Stosujmy się wszyscy do zaleceń Ministra Zdrowia. Wszak życie ludzkie jest bezcenne. Numer specjalny gazetki parafialnej został oddany do druku 24 marca br. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że w ostatnich tygodniach bardzo często wychodzą nowe rozporządzenia mające na celu walkę z epidemią. Dlatego musimy to mieć na uwadze, że może się tak zdarzyć, iż za kilka dni niektóre ogłoszenia z tej gazetki mogą być nieaktualne.
Szczęść Boże Wszystkim Parafianom!
 
Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych - zawieszone do odwołania.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas od I do VI na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi młodzież pod przewodnictwem księdza Jana. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania będą odbywały się w terminach:
18.04.
30.05.
13.06.
Spotkania odbywają się w salce na plebanii od godz. 10.00 do godz. 12.00.
 

34-382 Bystra Żywiecka Wieprz 680

tel. 338675441 

e-mail: parafia680@wp.pl