Parafia Nie­po­ka­la­ne­go Serca

Naj­święt­szej Ma­ryi Pan­ny w Wie­przu
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ 29 MARCA 2020 R.  - aktualizacja 29 marca br.
 

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Przypominamy, że w Mszy Św. w kościele może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Do tej liczby nie wliczamy kapłanów. Prosimy o zapoznanie się z najnowszymi wskazami duszpasterskimi w naszej diecezji na czas epidemii.
2. W czwartek 2 kwietnia przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Módlmy się przez Jego wstawiennictwo o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii koronawirusa.
3. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę zostały odwołane. Odwołana została spowiedź wielkopostna.
4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Nie będzie organizowanej procesji z palmami.
5. Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać tylko telefonicznie. Wyjątkiem jest odbiór jakiegoś zaświadczenia.
 
Szanowni Parafianie!
1. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za podporządkowanie się zaleceniom naszego Biskupa Ordynariusza Romana Pindla, szczególnie tym wszystkim, którzy mają na uwadze zdrowie swoje i innych. Prosimy Was wszystkich o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30 przy zapalonej gromnicy w łączności z kapłanami naszej parafii, którzy modlą się w tym czasie na plebanii w intencji wszystkich Parafian oraz o ustanie epidemii koronawirusa. Módlmy się również przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, których relikwie mamy w naszym kościele. Pamiętajmy w modlitwie o niedawno zmarłym Księdzu Józefie Leśnym. Korzystajmy z transmisji telewizyjnych, radiowych czy internetowych Mszy Św., nabożeństw, rekolekcji. Do naszych okien wystawmy obrazy religijne. Gdyby ktoś chciał nabyć obraz z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego, to prosimy o kontakt w zakrystii.
2. Spowiedź wielkopostna została odwołana zgodnie ze wskazaniami biskupa ordynariusza z 26.03.2020 r.
3. Jednorazowo w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób, nie wliczamy do tej sumy kapłanów. Dotyczy to również pogrzebów, w których udział bierze tylko najbliższa rodzina. W przypadku pogrzebu nie liczymy również osób zatrudnionych z zakładzie pogrzebowym. W Mszach Św. uczestniczą osoby, które zamówiły intencję. Do kościoła wchodzimy wejściem od zakrystii.
4. Mając na uwadze dobro osób chorych i starszych, które w sposób szczególny są narażone na niekorzystne działanie wirusów, w miesiącu kwietniu nie będzie odwiedzin chorych. W pierwszy piątek odmówmy w naszych domach Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, natomiast w pierwszą sobotę Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.
5. Kapłani przed rozpoczęciem liturgii oraz przed i po udzieleniu Komunii Świętej dokładnie myją ręce i kierować się zasadami higieny. Korzystajmy z możliwości przyjęcia Komunii Św. na rękę.
6. Pamiętajmy o osobach chorych i samotnych, którym trzeba może pomóc w codziennych czynnościach (zakupy, recepty itp.). Bądźmy odpowiedzialni za naszych sąsiadów. Gdyby jednak zdarzyło się, że jakaś osoba nie może liczyć na pomoc otoczenia, to prosimy zgłosić ten fakt na nowy numer parafialny: 513 795 646 . Na ten numer można zawsze telefonować w celu załatwienia ważnych spraw lub zgłoszenia zaistniałych problemów.
7. Przypominamy, że w parafiach naszej diecezji nie ma organizowanych spotkań formacyjnych wspólnot dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych. Nie ma również ze spotkań o wymiarze między parafialnym i dekanalnym. Odwołane zostały wszystkie zaplanowane wydarzenia o charakterze diecezjalnym, dekanalnym i parafialnym (np. plenerowe Drogi Krzyżowe, Pasje, spotkania, wykłady, dni skupienia), zaplanowane do świąt wielkanocnych.
8. Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Powstrzymujemy się również od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie. Kropielnice nie są napełnione wodą święconą.
9. W każdą niedzielę na stronie parafialnej w zakładce GAZETKA PARAFIALNA DO POBRANIA możemy pobrać aktualną gazetkę parafialną, w której zamieszczone są m.in. ogłoszenia, intencje Mszy św., dyżur w kościele. Aktualne ogłoszenia, również odnośnie Wielkiego Tygodnia, będą zamieszczane na bieżąco na Facebooku parafialnym i na naszej stronie internetowej.
10. Również w ostatnich tygodniach czasowo został wstrzymany kolportaż parafialny wielu ogólnopolskich tygodników katolickich. W związku z czym zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w wersji elektronicznej. Na smartfon, tablet czy komputer można ściągnąć zarówno „Gościa Niedzielnego” jak i „Niedzielę”. Elektroniczne wydanie czasopisma (tzw. ewydanie) to pełna zawartość tekstowa zgodna z papierową wersją gazety, którą możemy otwierać i czytać na komputerach, smartfonach czy tabletach. Dla osób pozostających w domach istnieje możliwość zamówienia prenumeraty kwartalnej drukowanej wersji tygodnika, którą listonosz każdego tygodnia będzie dostarczał bezpośrednio do domu. Aby zamówić wersję drukowaną Niedzieli należy skontaktować się z Działem Kolportażu pod nr tel. (34) 324 36 45 lub mailowo: kolportaz@niedziela.pl
Natomiast prenumeratę „Gościa Niedzielnego”można zamówić pod numerem 32 608 80 83.
11. Zwracamy się również z prośbą i liczymy na zrozumienie. Nasza świątynia musi dalej funkcjonować, co wiąże się z pewnymi kosztami, podobnie jak nasze gospodarstwa domowe, które również ponoszą koszty. Nawiedzając nasz kościół, można złożyć ofiarę do skarbony wystawionej przy wejściu do kościoła przed zakrystią. Można też dokonać wpłaty na konto parafii z tytułem przelewu na cele kościelne
- numer konta: 67 1020 1390 0000 6102 0464 2007.
Przy wejściu do kościoła można też nabyć świece paschaliki, z których ofiary przeznaczone będą na działalność charytatywną Caritas. Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dniach wiele osób nagle zostało bez pracy. Polecamy te osoby Bogu w codziennej modlitwie.
12. Stosujmy się wszyscy do zaleceń Ministra Zdrowia. Wszak życie ludzkie jest bezcenne. Numer specjalny gazetki parafialnej został oddany do druku 24 marca br. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że w ostatnich tygodniach bardzo często wychodzą nowe rozporządzenia mające na celu walkę z epidemią. Dlatego musimy to mieć na uwadze, że może się tak zdarzyć, iż za kilka dni niektóre ogłoszenia z tej gazetki mogą być nieaktualne.
Szczęść Boże Wszystkim Parafianom!
 
Zapraszamy na spotkania Oazy Dzieci Bożych - zawieszone do odwołania.
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas od I do VI na spotkania Oazy Dzieci Bożych, które prowadzi młodzież pod przewodnictwem księdza Jana. Szczególnie zapraszamy dzieci z klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania będą odbywały się w terminach:
18.04.
30.05.
13.06.
Spotkania odbywają się w salce na plebanii od godz. 10.00 do godz. 12.00.
 

34-382 Bystra Żywiecka Wieprz 680

tel. 338675441 

e-mail: parafia680@wp.pl