OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.03.2019 R.

Zapoznaj się z planem rekolekcji wielkopostnych

Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę Św.
z okazji intronizacji relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz poświęcenie ołtarza NSZZ „Solidarność” w dniu 1 maja br.
o godz. 12.00 w naszym kościele pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bielsko – żywieckiej
ks. Bp. Romana Pindla.

1. Dzisiaj III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach Św. podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W gazetce drukujemy formułę przyrzeczenia Duchowej Adopcji i modlitwę codzienną. Osoby, które podejmą Duchową Adopcję, proszone są o wpisanie się po Mszy Św. do Księgi Duchowej Adopcji wystawionej przed Obrazem Miłosierdzia Bożego.
2. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada jubileusz 27 rocznicy powołania naszej diecezji.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Droga Krzyżowa w piątki po wieczornej Mszy Św. i w niedzielę po Sumie.
5. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania, aby uczestniczyli razem ze swoimi dziećmi w niedzielnej Mszy Św. Prosimy również o uczestnictwo dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w najbliższą sobotę 30 marca br. Mszą Św. o godz. 17.00. Rekolekcje wygłosi o. Sylwester Miecznik OFMConv.
7. Prosimy wszystkie chętne osoby o pomoc w urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu w Wielki Poniedziałek bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 6.30.
8. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będziemy wspierać Dom Matki i Dziecka. Prosimy Panie z Kół Gospodyń Wiejskich o przeprowadzenie tej zbiórki.
9. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Św. na plebanii odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej i tych osób, które chcą pomóc przy organizacji uroczystości sprowadzenia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

IV Góralska Droga Krzyżowa
W przyszłą niedzielę 31 marca br. po Sumie wyruszy z kościoła IV Góralska Droga Krzyżowa poza Górkę. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o przybycie w strojach regionalnych.
Pieśni wielkopostne podczas Drogi Krzyżowej wykona Zespół Regionalny Grojcowianie.

Droga Krzyżowa na Przegib
Droga Krzyżowa na Przegibek wyruszy w niedzielę 7 kwietnia br. o godz. 13.00 od kościoła. Trasa na Przegib została posprzątana, dlatego jest możliwość przejścia. Prosimy o
przygotowanie rozważań do poszczególnych stacji następujące grupy:
1. Szkoła Podstawowa w Wieprzu
2. Szkoła Podstawowa w Brzuśniku
3. Szkoła Podstawowa w Bystrej
4. Kandydaci do Bierzmowania
5. Związek Podhalan i kolejarze
6. Ministranci i lektorzy
7. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, młodzież pracująca i
studiująca
8. Oaza Rodzin
9. Górnicy
10. Koła Gospodyń Wiejskich
11. Rada Duszpasterska i Ekonomiczna
12. Stowarzyszenie Wieprzanki
13. Żywy Różaniec i Różaniec Rodziców za Dzieci
14. Strażacy
Mottem przewodnim rozważań stacji Drogi Krzyżowej na Przegib jest dewiza bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „Zło dobrem zwyciężaj”.

W kolejne niedziele i piątki prosimy o przybycie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej następujące grupy:
Droga Krzyżowa w niedzielę:
24.03. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzuśniku
31.03. Rekolekcje - Góralska Droga Krzyżowa poza Górkę
7.04.Droga Krzyżowa na Przegibek

Droga Krzyżowa w piątki:
29.03. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bystrej i Koła Żywego Różańca z całej parafii
5.04. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzuśnika
12.04. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wieprza i ze Stowarzyszenia Wieprzanki