OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.05.2019 R.
1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Na Mszy Św. o godz. 10.30 dzieci klas IV obchodzą Rocznicę I Komunii Św. Po Sumie błogosławieństwo dzieci i matek z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Bezpośrednio po Sumie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
2. W najbliższym tygodniu próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.00.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Św., natomiast w najbliższą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 16.00.
5. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 8.00. Dzieci gromadzą się o godz. 7.50 w pierwszych ławkach. Po modlitwie poprowadzonej przez kapłana dzieci ustawią się w kolejce do konfesjonału obok swoich rodziców lub chrzestnych.
6. W przyszłą niedzielę na Sumie dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci pierwszokomunijne i rodzice gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Rodzice stoją obok swojego dziecka, ponieważ będą udzielać dzieciom błogosławieństwa. Po południu dzieci pierwszokomunijne przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 16.00. Po nabożeństwie dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
7. W tym roku prosimy o przygotowanie czwartego ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała mieszkańców Wieprza z rejonu 16. Ołtarz pierwszy przygotowują mieszkańcy Bystrej, drugi mieszkańcy Brzuśnika, trzeci Zagórcanie i Figurzy.
8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9. W sobotę w katedrze Św Mikołaja w Bielsku – Białej o godz. 10.00 ksiądz biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.