OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA NIEDZIELĘ 15.09.2019 R.

1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. Po Sumie błogosławieństwo dzieci oraz spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.
2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy diecezjalne Radio Anioł Beskidów i media katolickie. Bóg zapłać Ofiarodawcom i Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przeprowadzenie tej zbiórki.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek po rannej i wieczornej Mszy Św. ucałowanie relikwii Św. Siostry Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca.

Z okazji wizytacji w naszej parafii od środy 25 września odbędą się rekolekcje, których plan przedstawiamy poniżej.

PLAN REKOLEKCJI
Rekolekcje wygłosi o. Sylwester Miecznik OFMConv.

ŚRODA 25.09.2019 r.
9.00. - Msza Św. z nauką ogólną.
17.00. - Msza Św. z nauką ogólną z udziałem dzieci do klasy VI.
ponadpodstawowych, pracującej i studentów.

CZWARTEK 26.09.2019 r.
DZIEŃ SPOWIEDZI - SPOWIEDŹ: od godz. 8.00 do 12.00 oraz od godz. 15.30 do 19.00
9.00. - Msza Św. z nauką dla chorych i dla osób opiekujących się chorymi, udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych.
17.00. - Msza Św. z nauką ogólną z udziałem dzieci do klasy VI.
19.00. - Msza Św. z nauką dla młodzieży z kl. VII – VIII, kandydatów do Bierzmowania, młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, pracującej i studentów.

PIĄTEK 27.09.2019 r.
8.00 Msza Św. z nauką ogólną.
17.00 – Kanoniczne Przywitanie Ks. Bp Romana Pindla. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp Romana Pindla
i udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

SOBOTA 28.09.2019 r.
9.00. - MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ W KAPLICY NA CMENTARZU, PO MSZY ŚW. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO ZA ZMARŁYCH ODMÓWIONA PRZY GROBIE KSIĘŻY PROBOSZCZÓW
17.00. - Msza Św. z nauką ogólną
19.00. - Msza Św. z nauką dla młodzieży z kl. VII – VIII, młodzieży, która przyjęła w piątek Sakrament Bierzmowania, ze szkół ponadpodstawowych, pracującej i studentów.

NIEDZIELA 29.09.2019 r.
7.30. - Msza Św. z kazaniem.
9.00. - Msza św. z kazaniem.
11.00. - UROCZYSTA SUMA.
15.00. - Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z kazaniem.
17.00. - Msza Św. z kazaniem.

WIZYTACJA KANONICZNA NASZEJ PARAFII
W ostatnim tygodniu września br. ksiądz biskup ordynariusz Roman Pindel będzie wizytował naszą parafię. Wizytacja połączona będzie z rekolekcjami. W piątek 27 września ksiądz biskup udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy Św. o godz. 17.00.
W niedzielę 29 września w czasie wizytacji Msze Św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 (Suma pół godziny później niż zawsze), 15.00 i 17.00. Bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 9.00 ksiądz biskup spotka się z Kołami Żywego Różańca, osobami modlącymi się w Różańcu Rodziców za dzieci,
Domowym Kościołem, Akcją Katolicką i zespołem charytatywnym. Prosimy, aby osoby z wymienionych wyżej grup po spotkaniu z księdzem biskupem uczestniczyły we Mszy Św. o godz. 11.00.
W niedzielę 29 września o godz. 11.00 uroczysta Msza Św., na którą zapraszamy wszystkich Parafian, a przede wszystkim grupy parafialne, małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. W czasie tej Mszy Św. nastąpi błogosławieństwo małżonków oraz rodzice udzielą błogosławieństwa swoim
dzieciom, a dzieci będą się modliły za rodziców. Odmówiony zostanie Akt zawierzenia rodzin Matce Bożej – Patronce naszej parafii. Prosimy o przybycie w strojach regionalnych. Bezpośrednio po Sumie z księdzem biskupem spotka się służba liturgiczna, zespół Vocatio, Oaza Dzieci Bożych,
młodzież, która 27 września przyjmie Sakrament Bierzmowania oraz animatorzy parafialni, którzy obecnie są w trakcie odbywania kursu.

Dożynki parafialne
Dożynki parafialne odbędą się w pierwszą niedzielę października (6.10.2019 r) podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Prosimy o liczne zaangażowanie całej parafii i wszystkich grup, abyśmy jak najliczniej podziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.
Zapraszamy wszystkich Parafian w dniu 19 października br. na uroczystą Mszę Św. o godz. 17.00 z okazji 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DIECEZJI BIELSKO – ŻYWIECKIEJ DO KOSZYC (na Słowacji)
– MIEJSCA ŚMIERCI ŚW. MELCHIORA GRODZIECKIEGO W 400 ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI W DNIU 12.10.2019 R. (sobota).

Jest to pielgrzymka jednodniowa. W programie: Wczesny wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do Koszyc. Należy zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości. Harmonogram uroczystości religijnych przygotowany jest przez kurię. Ponadto w programie: zwiedzanie Koszyc, spacer po najdłuższym
deptaku Słowacji, rynku z Teatrem Państwowym uznanego za najpiękniejszy na Słowacji, Wieża Urbana i kapliczka Św. Michała, Jakubowy Pałac, pokaz „śpiewających” fontann. W miarę możliwości czasowych pobyt w Presovie ( tu m.in. konkatedra, pomnik poświęcony pamięci 24 męczenników
protestanckich – w tym miejscu modlił się w 1995 r. Św. Jan Paweł II. Powrót w nocy z soboty na niedzielę. Cena 110 zł zawiera: transport, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie, opiekę przedstawiciela biura, dodatkowo pakiet pielgrzyma ok. 10 zł. Zapisy w zakrystii do 15 września br. z zaliczką 40 zł.