Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 11.11.2018 r.
W TYM TYGODNIU MSZE SW. SPRAWOWANE SĄ W KAPLICY NA CMENTARZU DO PIĄTKU WŁĄCZNIE.
1. Dzisiaj 32 niedziela zwykła i 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Sumie chrzest dzieci. Po Mszy Św. o godz. 15.00. wypominki jednorazowe z modlitwą różańcową za
zmarłych.
2. W dniu dzisiejszym o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Św. w intencji Ojczyzny.
3. W środę o godz. 17.00 Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek po rannej i wieczornej Mszy Św. ucałowanie relikwii Św. Siostry Faustyny z racji trzeciego piątku miesiąca.
5. W przyszłą niedzielę imieniny obchodzi Ks. biskup Roman Pindel. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko – Żywieckiego i całej diecezji.
6. Przyszła niedziela to Niedziela Powołaniowa. Do naszej parafii przybędą klerycy z krakowskiego seminarium, którzy wygłoszą kazania w sobotę podczas Mszy Św. o godz. 17.00 i na wszystkich niedzielnych Mszach Św. W sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00 klerycy spotkają się z młodzieżą, służbą liturgiczną i kandydatami do Bierzmowania, natomiast w niedzielę po Sumie z dziećmi.
7. W przyszłą niedzielę po Sumie błogosławieństwo dzieci.
8. Dzieci, które oddały obrazki z nabożeństw różańcowych, w środę podczas Mszy Św. o godz. 17.00 otrzymają nagrody.

Wyjazd – zapisy w zakrystii

Niemcy, Drezno - Jarmark Bożonarodzeniowy, Drezdeński Striezelmarkt 15 i 16.12.2018r.

Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.
1 dzień - wyjazd z Wieprza o godz. 6.00, przejazd przez Polskę w kierunku granicy polsko-niemieckiej. W godzinach popołudniowych dojazd do Drezna - stolicy Saksonii, miasta nazywanego perłą baroku. Ok 2 godz. Spacer po Starówce, zwiedzanie z przewodnikiem m.in. słynne zabytki Drezna:
barokowy Zwinger, Operę Sempera na Placu Teatralnym, kompleks zamkowy, kamienice na Nowym Rynku, Kościół
Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche), Katedra – dworski kościół katolicki, gdzie do dzisiaj odbywają się msze w języku polskim. Ok godz. 16.30 Obiadokolacja w restauracji na mieście. Następnie uczestnictwo w najstarszym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Niemczech - Striezelmarkt - możliwość degustacji tradycyjnych niemieckich specjałów oraz grzanego wina. Przejazd do hotelu w Zgorzelcu, nocleg.
2 dzień - śniadanie, następnie przejazd do Drezna, kontynuacja uczestnictwa w Jarmarku Świątecznym a dla chętnych możliwość zwiedzania z przewodnikiem Galerii Obrazów Starych Mistrzów i Muzeum Porcelany w barokowym Pałacu Zwinger lub zwiedzanie Skarbca w Zamku Rezydencyjnym - "Nowe Zielone Sklepienie" cena biletu 15 Euro. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót około godz. 22.00.
Cena; 400 zł obejmuje;
- przejazd autokarem
- 1 nocleg ze śniadaniem w Hotelu ** w Zgorzelcu pok. 2,3 os
- 1 obiadokolacja ( zupa i drugie danie )
- przewodnika lokalnego na 2 godz,
- system Tour Guide – słuchawki dla każdego uczestnika
- opiekę pilota i ubezpieczenie KL i NNW
Uwaga: Na bilety wstępu należy przeznaczyć 15 Euro,
młodzież do 18 lat 3 Euro.