Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 20.05.2018 r.
1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Sumie błogosławieństwo dzieci oraz matek z okazji zbliżającego się Dnia Matki..
2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 19.00.
3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Św., w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00.
4. We wtorek przypada 23 rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Bielsku – Białej, Skoczowie i Żywcu.
5. W środę o godz. 17.00 Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 16.00.
7. W sobotę w katedrze Św Mikołaja w Bielsku – Białej o godz. 10.00 ksiądz biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy i I Komunia Święta.
9. Osoby obchodzące w czerwcu jubileusz małżeństwa, prosimy o zamówienie intencji. W intencji tych Jubilatów będzie sprawowana Msza Św. w sobotę 2 czerwca o godz. 17.00.
10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę Domu Księży Emerytów w Andrychowie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
11. W tym roku prosimy o przygotowanie czwartego ołtarza na Uroczystość Bożego Ciała mieszkańców Wieprza z rejonu 15. Ołtarz pierwszy przygotowują mieszkańcy Bystrej, drugi mieszkańcy Brzuśnika, trzeci Zagórcanie i Figurzy.
Informacje dla rodziców dzieci komunijnych
1. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych i najbliższych w sobotę 26 maja o godz. 8.00. Dzieci gromadzą się o godz. 7.50 w pierwszych ławkach. Po
modlitwie poprowadzonej przez kapłana dzieci ustawią się w kolejce do konfesjonału obok swoich rodziców lub chrzestnych.
2. W niedzielę 27 maja dzieci i rodzice gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15. Rodzice stoją obok swojego dziecka, ponieważ będą udzielać dzieciom błogosławieństwa.
Po południu dzieci pierwszokomunijne przychodzą na nabożeństwo majowe na godz. 16.00. Po nabożeństwie dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
3. Rodzice dzieci komunijnych z Rady Rodziców proszą, aby w czwartek 24 maja na godz. 14.00 od każdego dziecka przyszedł jeden rodzic (lub inna osoba dorosła) do sprzątania
kościoła i terenu wokół kościoła. Prosimy o zabranie narzędzi do sprzątania np. mopów, mioteł, środków czyszczących.

PODARUJ SWOJEMU DZIECKU NAJLEPSZY PREZENT - MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

W naszej parafii powstały 3 Koła Różańcowe „Różaniec Rodziców za Dzieci”
1 Koło Różańcowe pw. Św. Antoniego z Padwy
2 Koło Różańcowe pw. Matki Bożej Fatimskiej
3 Koło Różańcowe pw. Św. Jana Bosko
Do modlitwy za dzieci włączyło się już 60 osób z naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbyło się 28 lutego w środę po Nowennie. Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Jerzy Matura, mówiąc o znaczeniu modlitwy różańcowej w rodzinach, następnie zostały omówione sprawy organizacyjne.

JEŻELI KTOŚ Z PARAFIAN PRAGNIE PODJĄĆ MODLITWĘ W RÓŻAŃCU RODZICÓW, PROSIMY O WPISANIE SIĘ NA LISTĘ WYSTAWIONĄ SĄ NA BOCZNYM OŁTARZU PRZED OBRAZEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
Różaniec Rodziców za Dzieci to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca. Podejmujemy modlitwę włączając się w 20-sto osobowe grupy rodziców, zwane różami. Uczestnik Różańca Rodziców podejmuje modlitwę w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę Różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za dzieci tego rodzica odmówiony jest codziennie cały różaniec. Już 78511 rodziców na całym świecie modli się codziennie różańcem za swoje dzieci w 3927 kołach różańcowych.
KTO MOŻE MODLIĆ SIĘ W RÓŻAŃCU RODZICÓW?
Dołączyć do modlitwy w Różańcu Rodziców może praktycznie każdy:
- oczywiście mogą modlić się rodzice naturalni,
- rodzice którzy zaadoptowali dzieci,
- rodzice chrzestni, którzy własnych dzieci nie mają, - rodzice pozostający w separacji i rozwiedzeni, - rodzice, którzy pozostają w związkach niesakramentalnych
- liczne świadectwa potwierdzają, że taka modlitwa pomaga w jakiś sposób takie trudne sytuacje uporządkować,
- wszyscy, którzy przyjmują odpowiedzialność za dzieci – np. wychowawcy, nauczyciele, katecheci, opiekunowie dzieci,
- wreszcie osoby, które nie mają dzieci - ale mają pragnienie w sercu do podjęcia takiej modlitwy w intencji dzieci innych rodziców,
Wszyscy, w których sercu zrodzi się pragnienie takiej modlitwy mogą w niej wziąć udział. Modlitwą rodzice (opiekunowie) mogą otoczyć dzieci jeszcze nienarodzone, a także dzieci dorosłe.

ZAPROSZENIE
MŁODZIEŻ OD KLASY VII ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE DO SALKI W NAJBLIŻSZY PIĄTEK PO WIECZORNEJ MSZY ŚW. NATOMIAST WSZYSTKIE DZIECI ZAPRASZAMY W KAŻDĄ SOBOTĘ DO SALKI NA GODZ. 10.00.