MEDIOLAN, LOURDES, BURGOS, SANTIAGO DE COMPOSTELLA, PORTO, FATIMA, AVILA, MADRYT, SARAGOSSA, MONTSERRAT, BARCELONA, LA SALETTE,

1 DZIEŃ - 14.05.2018 - poniedziałek
Wyjazd z Wieprza 15.00 - 16.00.. Przejazd przez terytorium Czech i Austrii.
Nocny przejazd do Włoch.

2 DZIEŃ - 15.05.2018 – wtorek
Po śniadaniu ( we własnym zakresie) przejazd do MEDIOLANU. Wizyta w MEDIOLANIE – zwiedzanie miasta: Katedra, Santa Maria delle Grazie (Kościół NMP Łaskawej) , galeria Wiktora Emanuela II. Przejście spacerem do Zamku Sforzów (Castello Sforzesco) - widok z zewnątrz. Jest to okazała, XV-wieczna twierdza znajdująca się w środku miasta. Ceglany zamek otacza sucha fosa i mury z basztami.
Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg w SANREMO.

3 DZIEŃ - 16.05.2018 -środa
Po śniadaniu przejazd do LOURDES - najsłynniejszego Sanktuarium we Francji, położonego u stóp Pirenejów. W 1858 roku Matka Boża objawiała się tu Bernadecie Soubirous. Wieczorny przyjazd , Msza Święta. Obiadokolacja, udział w Procesji Światła. Nocleg.

4 DZIEŃ - 17.05.2018 - czwartek
Msza Święta w Grocie Objawień. Zwiedzanie LOURDES. Sanktuarium: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Możliwość zanurzenia się w basenach. Droga Krzyżowa. Czas wolny na prywatną modlitwę. Wieczorny udział w Procesji Światła.

5 DZIEŃ - 18.05.2018 – piątek
Po śniadaniu wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Zwiedzanie miasta. Msza święta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ - 19.05.2018 - sobota

Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd z Hiszpanii. Przejazd do FATIMY. Zakwaterowanie. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji
z lampionami. Nocleg.

7 DZIEŃ - 20.05.2018 – niedziela
Śniadanie. Zwiedzanie FATIMY. Po Mszy św. udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Powrót do Sanktuarium , nawiedzenie: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka
i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Wieczorem po kolacji udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

8 DZIEŃ - 21.05.2018 – poniedziałek

Po śniadaniu Msza Święta. Przejazd do HISZPANII . Przejazd do stolicy kraju -MADRYTU zaplanowany jest spacer od placu Hiszpańskiego do Pałacu Królewskiego
i dalej obok Katedry do Plaza Mayor, a do autokaru wrócimy przez Plac Orientu. Późny przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ - 22.05.2018 - wtorek

Przejazd SARAGOSSY i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar.Bazylika katedralna zwana również Bazyliką Matki Bożej na Kolumnie to największa świątynia barokowa w Hiszpanii. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja objawiła się św. Jakubowi Apostołowi.Msza Święta. Nocleg w okolicy Montserrat.

10 DZIEŃ 23.05.2018 - środa
Przejazd do MONTSERRAT, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta, Drugi co do ważności, zaraz po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii usytuowany na formacjach skalnych. Malownicza góra na której znajduje się klasztor jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej skąd rozpościera się przepiękny widok na całą Katalonię.
Przejazd do BARCELONY, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi. Spacer po dzielnicy Gotyckiej z Katedrą Św. Eulalii, Bazylika Sagrada Familia (z zewnątrz).

11 DZIEŃ - 24.05.2018 - czwartek
Wyjazd na wybrzeże COSTA BRAVA. Wypoczynek na przepięknych, szerokich piaszczystych plażach.
Obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ - 25.05.2018 - piątek
Śniadanie, wyjazd w stronę Francji. Przejazd do LA SALETTE, pięknie położonego
w Alpach Sanktuarium Płaczącej Madonny, która przemówiła do świata poprzez dwójkę dzieci w XIX w. Zwiedzanie Sanktuarium. Nocleg w Sanktuarium w Domu Pielgrzymkowym. Procesja światła.

13 DZIEŃ - 26.05.2018 – sobota
Po śniadaniu przejazd do ARS-SUR-FORMANS.Msza Święta . NawiedzenieBazyliki św. Jana Marii Vianney - znamienitego duszpasterza - patrona proboszczów. Nawiedzenie starego kościoła, gdzie znajduje się m.in. ołtarz ku czci Św. Filomeny, przy którym dokonały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych Św. Jan. Wyjazd do Polski. Nocny przejazd.

14 DZIEŃ - 27.05.2018 – niedziela
Dojazd do Polski

CENA PIELGRZYMKI: 400 EURO + 1630 PLN

Cena obejmuje:

• 10 noclegów w hotelach ***

• 1 nocleg w La Salette w Domu Pielgrzymkowym

• 11 śniadań i 11 obiadokolacji wg programu

• opieka pilota

• ubezpieczenie KL , NNW , OC , TFG

Cena nie obejmuje:

• Wstępów do obiektów - 50 euro (przewodnicy miejscowi, wjazdówki do miast, opłaty w Sanktuariach)

• Napojów do obiadokolacji