ZAPRASZAMY DO PIELGRZYMOWANIA
OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ W ZAKRYSTII.

AUSTRIA - WIEDEŃ - JARMARK BOŻONARODZENIOWY - 16.12.2017 R.
Adwentowy Wiedeń błyszczy tysiącami świateł, kusi jarmarkami, zamienia się w lśniącą bajkową krainę, wszędzie pachną pieczone kasztany.
Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć
atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W Wiedniu odbywa się kilka jarmarków, można je znaleźć m.in. w okolicach miejskiego Ratusza Rathausplatz (najstarszy- organizowany od ponad 200
lat), na placu Maria-Theresien-Platz, przed pałacem Schönbrun ( odbywa się od ponad 30 lat) oraz na terenie uniwersyteckim i w okolicach Belwederu.
1 dzień – wyjazd o godz. 4.30 z Wieprza ok. 6 godzinny przejazd do Wiednia. Wzgórze Kahlenbergz tego wzgórza w 1683r Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń, Kościele Św. Józefa, Msza Św, panorama Wiednia. Przejazd do centrum miasta przez Grinzingdawna wioska winiarzy. Godz. 13.30 dla chętnych obiad w restauracji koszt 14 €. Przed pałacem Schönbrun czas wolny na jarmarku a dla chętnych zwiedzanie z przewodnikiem dawnej letniej rezydencji cesarskiej, zwiedzanie SAL CESARSKICH (krótka trasa bilet ok.14,20 € ) Przejazd ulicą Ringstrasse ( pierścień otaczający Starówkę) między innymi; Opera, Hofburg zimowa rezydencja cesarska, Parlament, Ratusz, Uniwersytet, Kościół Wotywny, czas wolny na jarmarku przed Ratuszem.
Wyjazd z Wiednia do kraju w godzinach wieczornych ok. godz. 19.00-19.30. Przyjazd do Wieprza ok. godz. 02.00 dnia 17.12.2017
Cena; 125, 00 zł + 10 zł na T.F.G
Uwaga! W związku z powołaniem do życia w dniu 26.11.2016 Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego każdy klient zobowiązany jest do zapłaty kwoty w wysokości 10zł/os. Składka nie jest przychodem
biura.
Cena obejmuje; przejazd autokarem – wjazd do miasta, przewodnika lokalnego, opiekę pilota oraz ubezpieczenie KL i NNW
Uwaga: Dodatkowo na bilet wstępu 14,20 € oraz obiad
( zupa, drugie danie, deser ) 14 €

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z NIEDZIELĄ PALMOWĄ 21 – 28.03.2018 R.
Cena: 1100 zł + 750 $. Pielgrzymkę poprowadzi Ksiądz Biblista Mirosław Labac. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.
DZIEŃ I – 21.03.2018 - ŚRODA Wyjazd z Tarnowa, przejazd do Warszawy. Odprawa lotniskowa. Wylot o godzinie 09.10, przylot do TEL AVIVU o godzinie 13.55. Przejazd do AIN KAREM – źródło
Matki Bożej, Kościół Nawiedzenia NMP, oraz Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela. Msza Święta. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ II – 22.03.2018 - CZWARTEK Śniadanie, przejazd do JEROZOLIMY. SYJON – kościół św. Piotra in Gallicantu, bazylika Zaśnięcia NMP, Wieczernik.
Przejście ulicami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. Via Dolorosa - Droga krzyżowa. Przejście do Bazyliki Bożego Grobu. Czas wolny na prywatną modlitwę. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ III – 23.03.2018 - PIĄTEK Po śniadaniu przejazd na HERODION - ruiny twierdzy Heroda Wielkiego. Zwiedzanie BETLEJEM. Wizyta w górującej nad miastem: Bazylice Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia . Nawiedzenie Groty Narodzenia Pana Jezusa i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia, następnie kościół św. Katarzyny wraz z Grotą św. Hieronima, przejście ulicami
miasta do Groty Mlecznej. Czas wolny. Przejazd na Pole Pasterzy - Nawiedzenie Kościoła " Gloria in Excelsis".
DZIEŃ IV – 24.03.2018 - SOBOTA Śniadanie, wyjazd do BETANII – Kościół św. Łazarza, Przejazd przez Pustynia Judzką – WADI QELT – widok na Klasztor św. Jerzego. Przejazd do JERYCHA –
najstarszego miasta na świecie, Drzewo Zacheusza, widok na Górę Kuszenia. Przejazd nad MORZE MARTWE. Czas wolny na zdrowotne kąpiele i relaks w najbardziej zasolonym Morzu na świecie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ V – 25.03.2018 – NIEDZIELA PALMOWA Przejazd do JEROZOLIMY. Góra Oliwna – Betfage – sanktuarium wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, panorama miasta, Kościół Wniebowstąpienia,
kościół Dominus Flevit, bazylika Agonii w Ogrodzie Oliwnym, Grota Pojmania, świątynia Grobu Maryi. Po południu udział w uroczystej procesji Niedzieli Palmowej.
DZIEŃ VI – 26.03.2018 - PONIEDZIAŁEK Przejazd do HAJFY, pięknie położonej nad Morzem Śródziemnym. Wizyta na Górze Karmel: nawiedzenie karmelitańskiego sanktuarium Stella Maris
Grota Eliasza oraz zobaczymy Ogrody Bahaitów. Przejazd do NAZARETU –Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania, największej chrześcijańskiej świątyni na Bliskim Wschodzie oraz Kościół św. Józefa – Żywiciela. Przejazd do KANY GALILEJSKIEJ, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino -odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.
DZIEŃ VII – 27.03.2018 – WTOREK Śniadanie, Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze TABOR. Następnie wizyta w KAFARNAUM - miasto Jezusa i dom św. Piotra. Przejazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW. Wizyta w TABDZE – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch podczas której będzie można spróbować wyśmienitą rybę św. Piotra. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.
DZIEŃ VIII – 28.03.2018 – ŚRODA Śniadanie,. Przejazd do JAFFY. Wizyta w starym porcie Heroda oraz nawiedzenie Kościoła św. Piotra. Przejazd na lotnisko do Tel Avivu. Odprawa lotniskowa. Wylot o godzinie 17:15, przylot do Warszawy o godzinie 20:10. Następnie powrót na miejsce zbiórek.