XXII PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA NA PRZEGIB

"W drogę z nami, wyrusz Panie?" ? zabrzmiało w sercu niejednego pielgrzyma, gdy  w niedzielę 17 marca o godzinie 13 po raz 22 z naszego parafialnego kościoła w Wieprzu, wyruszyła parafialna Droga Krzyżowa na Przegib.

Tym razem rozważaliśmy mękę naszego Pana Jezusa w skrzywdzonych przez nas ludziach.

Modliliśmy się o światło wiary, abyśmy nigdy nie zamykali się w czterech ścianach własnego życia, bo często za ścianą można znaleźć osobę, która potrzebuje choćby najmniejszego wsparcia. O dar wrażliwości, abyśmy się nauczyli i chcieli udzielać każdego rodzaju pomocy.

Modliliśmy się również o to , abyśmy w naszym życiu nie pozostawiali sfer zamkniętych dla Chrystusa, aby On był Współlokatorem naszego serca. Prosiliśmy o siłę i cierpliwość w budowaniu naszej relacji z Jezusem. O to, aby nasza wiara nie była tylko krótką przygodą lub taką od czasu do czasu, ale aby miała silne korzenie.

Przez wspólną modlitwę i śpiew dzieliliśmy się naszą wiarą.

I chociaż ze względu na bardzo trudne, bo prawdziwie zimowe warunki była to istotnie ?droga krzyżowa?, to jednak nie zabrakło na niej ani dzieci, ani osób starszych, które dzielnie pokonały ją w całości.